«Powrót

Największe zajęcie nielegalnego alkoholu, tytoniu i papierosów w Małopolsce w roku 2017

Największe zajęcie nielegalnego alkoholu, tytoniu i papierosów w Małopolsce w roku 2017

Największe zajęcie nielegalnego alkoholu, tytoniu i papierosów w Małopolsce w roku 2017

Nielegalne papierosy

W wyniku mocnego i celnego uderzenia na koniec roku funkcjonariuszy Kontroli Celno-Skarbowej Rynku nowosądeckiej Delegatury Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie i Wydziału Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Limanowej zatrzymano dwie osoby na gorącym uczynku – grozi im kara trzech lat więzienia i wysoka grzywna.

Jednoczesne ujęcie dwóch osób zajmujących się nielegalnym handlem nielegalnym alkoholem tytoniem i papierosami na gorącym uczynku to kolejne skuteczne działania funkcjonariuszy Kontroli Celno-Skarbowej Rynku Nowosądeckiej Delegatury MUC–S i Wydziału Walki z Przestępczością Gospodarczą Policji w Limanowej. Zatrzymanie drugiej osoby zajmującej się nielegalnym procederem odbyło się dzięki wyjątkowej czujności i spostrzegawczości jednego z funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

Grudzień 2017 r. zaowocował największym tegorocznym zajęcie nielegalnego alkoholu, tytoniu i papierosów. Funkcjonariusze Wydziału Walki z Przestępczością Gospodarczą Policji i Kontroli Celno-Skarbowej Rynku Służby Celno-Skarbowej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 40 i 50 lat. Zatrzymani sprzedawali na targowisku w gminie Łukowica wyroby tytoniowe, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Osoby zajmujące się nielegalnym procederem ujęto na gorącym uczynku podczas przeprowadzania transakcji.

W trakcie dalszego prowadzenia działań funkcjonariusze znaleźli kolejne nielegalne produkty. W efekcie wspólnych działań prowadzonych w dniu 15 grudnia na terenie targu w Łukawicy, Nowego Sącza i okolic w ręce funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego i Wydziału Walki z PG Komendy Policji w Limanowej wpadło blisko 120 kilogramów nielegalnego tytoniu oferowanego do sprzedaży i 35 000 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 500 litrów nielegalnego alkoholu.

Wyroby tytoniowe pochodzące z nielegalnego źródła funkcjonariusze wykryli w trakcie zaplanowanej akcji w trakcie przeprowadzania transakcji. Funkcjonariusze Policji i Służby Celno-Skarbowej wspólnie i w tym samym czasie przeprowadzili w kilku miejscach przeszukania. na terenie Nowego Sącza i okolic. Osoby które zajmowały się handlem tytoniową kontrabandą czekają teraz konsekwencje prawne – do trzech lat więzienia oraz wysoka grzywna. Wartość zatrzymanego towaru przekracza kwotę 130 tysięcy 900 złotych, natomiast straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconych należności podatkowych przekraczają kwotę 182 tysięcy 863 złotych.

Fot. KPP Limanowa
podkom. Jarosław Maciejko