Obsługa osób niepełnosprawnych w Drugim Urzędzie Skarbowy w Tarnowie

  Obsługa osób niepełnosprawnych w Drugim Urzędzie Skarbowy w Tarnowie

  Obsługa osób niepełnosprawnych w Drugim Urzędzie Skarbowy w Tarnowie

   
  Osoby niepełnosprawne przybywające do Drugiego Urzędu Skarbowego w Tarnowie w celu załatwiania spraw przyjmowane są na Sali Obsługi znajdującej się na parterze budynku. Pracownicy Sali Obsługi w ramach swoich kompetencji załatwiają sprawę, bądź, w razie potrzeby, powiadamiają właściwego do jej załatwienia pracownika odpowiedniego działu Urzędu. Powiadomiony pracownik, udaje się niezwłocznie na Salę Obsługi Bezpośredniej w celu obsłużenia osoby niepełnosprawnej. Każdy pracownik Urzędu, niezależnie od ustalonej procedury ma obowiązek okazania wszelkiej pomocy osobie niepełnosprawnej.
  Stosownie do przepisów art. 7 i 8 ustawy o języku migowym i innych środkach komunikowania się ( Dz. U. Nr 209, poz. 1243 ) osoby uprawnione mają prawo do skorzystania z pomocy osoby przybranej w kontaktach z Urzędem.
  Obecnie na terenie Drugiego Urzędu Skarbowego w Tarnowie znajdują się następujące udogodnienia dla osób niepełnosprawnych:
  •miejsce parkingowe zlokalizowane blisko głównego wejścia na Salę Obsługi Bezpośredniej, znajdującej się na parterze Urzędu,

  •podjazd do budynku dla osób niepełnosprawnych,

  •winda przystosowana do przewozu osób niepełnosprawnych (informacja głosowa, przyciski w języku Braille'a),

  •stanowisko do dokonania wpłaty/wypłaty (obniżony blat),

  •toaleta dla osób niepełnosprawnych,

  •brak różnic w poziomach dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

  Naczelnik Drugiego Urzędu przypomina o możliwości kontaktu z Urzędem poprzez Platformę EPUAP ( więcej na http://www.epuap.gov.pl/ ), ustanowionego pełnomocnika, pocztę elektroniczną - E-mail ( us1224@mp.mofnet.gov.pl ), fax ( 14 6328-222 ).
  bip

  Informacje o publikacji dokumentu

   
  Data utworzenia: 12.05.2015 Data publikacji: 12.05.2015 17:00 Data ostatniej modyfikacji: 14.05.2015 10:51
  Autor: Piotr Żurowski Osoba publikująca: Beata Cedro Osoba modyfikująca: Beata Cedro