Zasięg terytorialny Urzędu Skarbowego Kraków-Podgórze

  Zasięg terytorialny Urzędu Skarbowego Kraków-Podgórze

  Zasięg terytorialny Urzędu Skarbowego Kraków-Podgórze

  Zgodnie z ustawą z dnia 21 czerwca 1996 r. o urzędach i izbach skarbowych (t. j. Dz.U. z 2004 roku nr 121, poz. 1267 z późn. zm.), właściwość miejscową naczelników urzędów skarbowych określa się według terytorialnego zasięgu działania urzędu skarbowego.
  Terytorialny zasięg działania Urzędu Skarbowego Kraków-Podgórze określają następujące przepisy:

  • ustawa z dnia 21 czerwca 1996 r. o urzędach i izbach skarbowych (t.j. Dz.U. z 2004 r. Nr 121, poz. 1267 z późn. zm.),
  • rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 listopada 2003 r. w sprawie terytorialnego zasięgu działania oraz siedzib naczelników urzędów skarbowych i dyrektorów izb skarbowych  (t.j. Dz.U. z 2013 r., poz. 1441), wydanego na podstawie ww. ustawy.

  Terytorialny zasięg działania Urzędu Skarbowego Kraków-Podgórze
  obejmuje obszar części miasta na prawach powiatu - Kraków pod nazwami: Łagiewniki, Podgórze, Prokocim-Bieżanów, Swoszowice, Wola Duchacka

  Terytorialny zasięg działania Naczelnika Urzędu Skarbowego Kraków-Podgórze
  wyznacza granica przebiegająca:

  • z Naczelnikiem Urzędu Skarbowego Kraków-Nowa Huta i Naczelnikiem Urzędu Skarbowego Kraków-Śródmieście: nurtem rzeki Wisły, od granicy administracyjnej miasta na wschodzie w kierunku zachodnim,
  • z Naczelnikiem Urzędu Skarbowego Kraków-Stare Miasto: nurtem rzeki Wisły w kierunku zachodnim od mostu kolejowego aż do ujścia rzeki Wilgi do rzeki Wisły, dalej na południe nurtem rzeki Wilgi do skrzyżowania z ul. W. Lipińskiego, ulicami: W. Lipińskiego, Turonia, Podhalańską, Obozową do skrzyżowania z ul. Żywiecką, ul. Żywiecką do skrzyżowania z ul. Zawiłą w kierunku południowo-zachodnim, ul. Zawiłą do skrzyżowania z ul. Borkowską, dalej na południe dochodzi do szlaku kolejowego Kraków - Skawina, skręca na zachód wzdłuż linii kolejowej do skrzyżowania z ul. Solówki, ul. Solówki do skrzyżowania z ul. Petrażyckiego i dalej na południe aż do granic administracyjnych miasta.

   

  bip

  Informacje o publikacji dokumentu

   
  Data utworzenia: 05.02.2014 Data publikacji: 13.05.2015 11:55 Data ostatniej modyfikacji: 13.05.2015 11:55
  Autor: Monika Jakutin Osoba publikująca: Artur Ozga Osoba modyfikująca: Artur Ozga