«Powrót

Uwaga na fałszywe e-maile od rzekomych pracowników KAS

Uwaga na fałszywe e-maile od rzekomych pracowników KAS

Uwaga na fałszywe e-maile od rzekomych pracowników KAS

Urzędy skarbowe województwa małopolskiego nie wysyłają e-maili z zawiadomieniem o kontroli, wezwaniem do zapłaty zaległego podatku lub żądaniami przesłania dokumentów.

Do małopolskich urzędów skarbowych nadal docierają sygnały o podejrzanych mailach od osób podszywających się pod pracowników Krajowej Administracji Skarbowej. Treść korespondencji różni się (wezwanie do zapłaty, zawiadomienie o kontroli, żądanie przesłania dokumentów) ale ma jeden element wspólny – wszystkie tego typu maile są fałszywe i nie zostały wysłane z serwerów Krajowej Administracji Skarbowej.

Otwieranie załączonych do nich plików lub wysyłanie odpowiedzi do nadawcy jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem lub przekazanie danych nieuprawnionym osobom.
Administracja skarbowa ma możliwość kontaktowania się elektronicznie z podatnikami, lecz nie jest to rodząca skutki prawne korespondencja urzędowa. Tym samym nigdy nie będą to pliki z dokumentami, z którymi należy się zapoznać, zawiadomienie o zbliżającej się kontroli ani konto bankowe, na które trzeba przelać podatek.


W razie wątpliwości, prosimy o kontakt z właściwym miejscowo urzędem skarbowym.

 

Rejestr zmian