«Powrót

Suzi na tropie. Ujawnienia małopolskiej KAS na Śląsku i w Małopolsce.

Suzi na tropie. Ujawnienia małopolskiej KAS na Śląsku i w Małopolsce.

Suzi na tropie. Ujawnienia małopolskiej KAS na Śląsku i w Małopolsce.

Narkotyki, pies i gotówka
Automat do gry
  • Na terenie województwa śląskiego funkcjonariusze z KAS, przy pomocy psa tropiącego Suzi odkryli narkotyki oraz środki służące do ich produkcji.
  • Z kolei w Myślenicach funkcjonariusze zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych.
  • Małopolska KAS przeciwdziała nielegalnemu hazardowi prowadząc akcję edukacyjną dla dzieci i młodzieży.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Pierwszego Działu Kontroli Mobilnej z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) w Krakowie wraz z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odnaleźli w mieszkaniu w Zawierciu (śląskie) środki służące do produkcji amfetaminy, marihuanę oraz tabletki ecstasy. Zabezpieczyli również 2950 zł w gotówce. W akcji brał udział pies tropiący Suzi. 35 letni właściciel mieszkania został zatrzymany. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu.

Funkcjonariusze z MUCS w Krakowie prowadzili działania również w Myślenicach. Tam odkryli 5 automatów służących do nielegalnych gier hazardowych. W pomieszczeniu, gdzie znajdowały się urządzenia, funkcjonariusze zabezpieczyli także 5000 zł. Bilans akcji to jedna osoba zatrzymana, której postawiono zarzuty. Sprawę prowadzi dział dochodzeniowo-śledczy MUCS.

Małopolska KAS przeciwdziała nielegalnemu hazardowi na dwa sposoby. Oprócz działań operacyjnych, prowadzi także akcję edukacyjną „Hazard? Nie daj się wciągnąć!" Pokazujemy młodzieży, jak hazard wpływa na zdrowie i jakie może nieść ze sobą konsekwencje społeczne oraz prawne.

Zainteresowane szkoły mogą zgłaszać udział w akcji przez cały rok na adres komunikacja.ias.krakow@mf.gov.pl.