«Powrót

Uwaga na niebezpieczne maile od podszywających się pod pracowników urzędów skarbowych

Uwaga na niebezpieczne maile od podszywających się pod pracowników urzędów skarbowych

Uwaga na niebezpieczne maile od podszywających się pod pracowników urzędów skarbowych

Urzędy skarbowe województwa małopolskiego nie wysyłają e-maili z prośbą o przygotowanie się do kontroli i listą dokumentów do przygotowania w załączonym do listu pliku. Pod żadnym pozorem nie należy otwierać załączonego pliku – może zawierać niebezpieczne treści.

Małopolskie urzędy skarbowe ponownie otrzymały sygnały od zaniepokojonych podatników. Podszywający się pod pracownika urzędu skarbowego nadawca informuje o kontroli oraz nakazuje przygotowanie dokumentów „Jest Pani/Pan zobowiazana/y do przygotowania wszystkich potrzebnych dokumentów zwiazanych z prowadzona przez Pania/Pana Firma wymienionych w zalaczniku." (pisownia oryginalna). List jest podpisany imieniem i nazwiskiem fałszywego inspektora bez numeru telefonu oraz danych urzędu.

Urzędy skarbowe województwa małopolskiego nie wysyłają maili z prośbą o przygotowanie się do kontroli i listą dokumentów do przygotowania w załączonym do listu pliku. W żadnym wypadku nie należy otwierać załączonego pliku – może zawierać niebezpieczne treści.

Zasady kontroli podatkowej są ściśle regulowane przez przepisy. Te nie dopuszczają elektronicznej formy zawiadomienia. Administracja skarbowa ma możliwość kontaktowania się elektronicznie z podatnikami, lecz nie jest to rodząca skutki prawne korespondencja urzędowa (np. zaproszenie do usługi Twój e-PIT). W żadnym razie urzędy nie wysyłają plików z dokumentami, z którymi należy się zapoznać. Ponadto każda korespondencja z urzędu jest podpisana imieniem i nazwiskiem, stanowiskiem służbowym, miejscem pracy oraz numerem telefonu adresata.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 12.04.2019 Data publikacji: 25.02.2019 12:20 Data ostatniej modyfikacji: 12.04.2019 11:54
Autor: Monika Jakutin Osoba publikująca: Monika Jakutin Osoba modyfikująca: Monika Jakutin
Rejestr zmian