«Powrót

Złapani na gorącym uczynku

Złapani na gorącym uczynku

Złapani na gorącym uczynku

Zdjęcie przedstawia foliowe paczki z zatrzymanym nielegalnym tytoniem.

Ujęcie grupy zajmującej się nielegalnym handlem nielegalnym tytoniem i papierosami na gorącym uczynku. Kolejne skuteczne działania funkcjonariuszy kontroli celno-skarbowej rynku nowosądeckiej Delegatury Małopolskiego Urzędu Celno–Skarbowego i Wydziału Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Pierwsza niedziela lipca przyniosła znaczące zajęcie nielegalnego tytoniu i papierosów. Nowosądeccy funkcjonariusze Wydziału Walki z Przestępczością Gospodarczą Policji i Kontroli Celno-Skarbowej Rynku Służby Celno-Skarbowej po raz kolejny zatrzymali tytoń do palenia i papierosy bez polskich znaków akcyzy.

W efekcie wspólnych działań prowadzonych w dniu 2 lipca na terenie giełdy samochodowej w Nowym Sączu w ręce funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego i Wydziału Walki z PG Komendy Miejskiej Policji wpadło ponad 7 kilogramów tytoniu oferowanego do sprzedaży i 1800 szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Osoby zajmujące się nielegalnym procederem ujęto na gorącym uczynku podczas przeprowadzania transakcji.

Tytoń i papierosy pochodzące z nielegalnego źródła funkcjonariusze wykryli podczas rewizji w samochodzie którym posługiwali się zatrzymani podczas przeprowadzania transakcji. Funkcjonariusze Policji i Służby Celno-Skarbowej wspólnie i w tym samym czasie przeprowadzili w kilku miejscach przeszukania. na terenie Nowego Sącza i okolic. Osoby które zajmowały się handlem tytoniową kontrabandą czekają teraz konsekwencje prawne. Wartość zatrzymanego towaru przekracza kwotę czterech tysięcy czterystu złotych, natomiast straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconych należności podatkowych przekraczają kwotę pięciu tysięcy czterystu złotych.