«Powrót

Zatrzymane nielegalne automaty

Zatrzymane nielegalne automaty

Zatrzymane nielegalne automaty

Zdjęcie przedstawia nielegalne automaty ujawnione w jednym z lokali na terenie województwa małopolskiego.

Aż 49 nielegalnych automatów trafiło w ręce małopolskich  funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej i Policjantów. To efekt kontroli prowadzonych w pierwszych dniach czerwca na terenie województwa małopolskiego.      
Zatrzymanie tak dużej liczby nielegalnych automatów do gry to efekt kontroli prowadzonych na terenie Krakowa, Słomnik, Chrzanowa, Wieliczki, Libiąża oraz Miechowa przez funkcjonariuszy małopolskiej służby celno-skarbowej wraz z policjantami. Mundurowi sprawdzali lokale gdzie były urządzane nielegalne gry na automatach. Łącznie w efekcie tych działań w 14 lokalach zatrzymali oni aż 49 nielegalnych automatów do gry.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że 1 kwietnia b r. weszła w życie nowelizacja ustawy o grach hazardowych. Nowe rozwiązania wprowadziły znaczące zmiany prawne, dotyczące gier hazardowych. Jedną z najważniejszych jest objecie monopolem państwa gier na automatach. Gry na automatach będą mogły być organizowane także poza kasynami, ale wyłącznie w punktach prowadzonych przez spółkę skarbu państwa. Jednocześnie wprowadzony został zakaz posiadania automatów do gier hazardowych przez inne podmioty. Urządzający nielegalnie grę hazardową, której urządzanie stanowi monopol państwa, powinien liczyć się z karą pieniężną w wysokości do 500 tys. zł. Niezależnie od tego organizatorom nielegalnego hazardu grozi kara w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.