«Powrót

Uderzenie w nielegalny hazard

Uderzenie w nielegalny hazard

Uderzenie w nielegalny hazard

Aż 38 nielegalnych automatów do gry ujawnili małopolscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i policjanci w kilku lokalach położonych w Krakowie, Oświęcimiu i Wieliczce.
Zatrzymanie tak dużej liczby nielegalnych automatów do gry to efekt kontroli prowadzonych w pierwszym tygodniu kwietnia przez funkcjonariuszy małopolskiej służby celno-skarbowej wraz z policjantami. Mundurowi sprawdzali lokale gdzie były urządzane nielegalne gry na automatach. Łącznie w efekcie tych działań w 9 lokalach zatrzymali oni aż 38 nielegalnych automatów do gry.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że 1 kwietnia br. weszła w życie nowelizacja ustawy o grach hazardowych. Nowe rozwiązania wprowadziły znaczące zmiany prawne, dotyczące gier hazardowych. Jedną z najważniejszych jest objęcie monopolem państwa gier na automatach. Gry na automatach będą mogły być organizowane także poza kasynami, ale wyłącznie w punktach prowadzonych przez spółkę skarbu państwa. Jednocześnie wprowadzony został zakaz posiadania automatów do gier hazardowych przez inne podmioty. Urządzający nielegalnie grę hazardową, której urządzanie stanowi monopol państwa, powinien liczyć się z karą pieniężną w wysokości do 500 tys. zł. Niezależnie od tego organizatorom nielegalnego hazardu grozi kara w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu.
 

Rejestr zmian