«Powrót

Małopolska KAS na spotkaniu z przedsiębiorcami w Nowym Sączu

Małopolska KAS na spotkaniu z przedsiębiorcami w Nowym Sączu

Małopolska KAS na spotkaniu z przedsiębiorcami w Nowym Sączu

Stoisko informacyjne, widoczne osoby oraz napisy Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa
  • O Konstytucji Biznesu oraz innych zmianach ułatwiających zakładanie i prowadzenie firm rozmawiano na konferencji „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany" w Nowym Sączu.
  • W spotkaniu uczestniczył Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Krakowie Tadeusz Gibas.

„Utworzenie Krajowej Administracji Skarbowej w ubiegłym roku i aktualne wejście w życie "Konstytucji Biznesu" stanowią spójny element realizacji "Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju do roku 2020", przyjętej przez Radę Ministrów do realizacji w lutym 2017 r." - powiedział Dyrektor IAS Kraków. Podkreślił też, że zadaniem KAS jest wspieranie przedsiębiorców w prawidłowym wypełnianiu obowiązków podatkowych.

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Krakowie Tadeusz Gibas podczas wystąpienia

Przedsiębiorcy obecni na konferencji mieli możliwość porozmawiania  z ekspertami i przedstawicielami administracji o wszystkim, co dotyczy Konstytucji Biznesu. Rozmowy dotyczyły również zagadnień  z dziedziny prawa, finansów, funduszy europejskich i podatków, a także RODO.

Na stanowisku informacyjnym KAS pracownicy Urzędu Skarbowego w Nowym Sączu, Małopolskiego US oraz IAS w Krakowie obsłużyli ponad 40 podatników, udzielając informacji m.in. na temat split payment, rozliczeń PIT, VAT oraz JPK.

***

Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany" – to hasło ogólnopolskich spotkań informacyjnych organizowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa są partnerami tego przedsięwzięcia.

Źródło: Komunikat Ministerstwa Finansów (link otwiera nowe okno w innym serwisie)